Menu
Your Cart

MOTOR KONTROL PANOLARI

MOTOR KONTROL PANOLARI
2-3 Days
MOTOR KONTROL PANOLARI
Motorların, pompaların, fanların otomatik veya manuel olarak, uzaktan veya yakından kontrolünü sağlayan panolardır.
Tesislerde çoklu motor sürülmelerinde kullanılan pano tipidir. Bina Otomasyonu sistemlerinde DDC panolar ile kontrol edilerek hem manuel hem otomatik olarak motorları sürebilecek sistemlerde üretilir.

Bir veya birden fazla metal kabin içerisine montajı yapılır. Genellikle 3 Faz AC ve çalışma aralığı 200V-600V aralığında olan motorları kumanda etmek için bu pano üretimleri yapılmaktadır.
Her bir motor kontrolü için temel olarak bir adet kontaktör, motor koruma şalteri, sigortalar ve motor devresi yalıtımı için yük kesici şalter kullanılmaktadır.Ana besleme üniteleri ve kumanda kısmı için gerekli ekipmanları içerir.

Ayrıca PLC, merkezi otomasyon ve SCADA sistemleri için gerekli haberleşme altyapısına sahiptir. Sahadaki motorları ve tüm elektrikli cihazların aşırı gerilim düşümü ve yükselmesine karşı otomatik olarak korur.
Sistem içinde motorların beslenmesi ve kumanda edilmeleri MCC panoları ile yapılmaktadır. 

MCC panoları, ana besleme üniteleri ve kumanda için gerekli ekipmanları içerir.
Ayrıca PLC, merkezi otomasyon ve SCADA sistemleri için gerekli haberleşme altyapısına sahiptir. Sistem sahadaki motorları ve tüm elektrikli ekipmanların aşırı gerilim düşümü ve yükselmesine karşı otomatik olarak korur.

Alışveriş merkezleri, fabrikalar, akıllı binalar, arıtma tesisleri, pompa istasyonları, ulaştırma tesisleri gibi motor kullanımının yoğun olduğu tüm alanlarda geniş kullanım olanakları bulunmaktadır.

Kumtaş Elektrik Otomasyon olarak,müşteri odaklı olarak, istenilen senaryoda, her marka şalt malzemesi ile Motor Kontrol panosu imalatı yapmaktadır. İmal edilen Motor Kontrol panoları,İstenirse PLC otomasyon panolarına entegre edilerek SCADA ile uzaktan izlenebilir kumanda edilebilir.

0,00TL
Vergiler Hariç: 0,00TL